Kütükçüoglu Makina, mutfak ekipmanları sekörüne 1988 yılında firmanın kurucusu olan İsa Kütükcü tarafından dahil edilmiştir. Aile şirketi olan Kütükçüoglu Makina,İsa Kütükcü ile birlikte Ata Kütükcü ve Hüseyin Kütükcü tarafından geliştirilmiştir. Kuruluşundan bu yana içinde bulunmuş olduğu endüstrinin ihtiyacını karşılamada önemli rol almış, gün geçtikçe ürün yelpazesini genişletmiştir.

Kütükçüoglu Makina,günümüz teknolojisinin önemli takipçilerinden olmakla beraber AR-GE çalışmaları firmanın önem verdiği konuların başında gelmektedir.

26 yıllık tecrübesi ile kaliteyi birleştirerek pasta kalıpları,çırpma telleri,pasta mankenleri,dondurma kaşıkları ve turta kalıpları üreterek Pastane,Catering,Otel,Restaurant sektörlerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Kütükçüoglu Makina,kuruluşundan bu yana en önem verdiği konulardan biri de kalitedir.Kaliteli ürünleri,dünya standartlarında imal edilmiş olup sağlamlığı ve görselliği ile dikkat çekmektedir.Uluslararası Standardizasyon Teşkilatının,kalite standardını yakından takip edilmekte ve gereklilikleri yerine getirilmektedir.